Top Gear Awards przyznane!

Top Gear Awards przyznane

Top Gear Awards przyznane. Podwójne zwycięstwo Forda! Strategia elektryfikacji doceniona przez dziennikarzy brytyjskiego Top Gear.

 • Nagroda Manufacturer of the Year została przyznana marce Ford. Producent został doceniony za innowacyjne podejście do motoryzacji.
 • “Ford nie kopiuje pojazdów elektrycznych i crossoverów. Tworzy samochody, które naprawdę będziemy chcieli” - oznajmiła redakcja Top Gear.
 • Ford Puma ST został nagrodzony tytułem Crossover of the Year.
 • “Do tej pory rynek crossoverów był wypełniony powierzchownie zaprojektowanymi koncepcjami” - skomentowała swój wybór redakcja Top Gear.

WARSZAWA, 2 grudnia 2020 roku - Redakcja brytyjskiego Top Gear przyznała nagrody Top Gear Awards 2020. Marka Ford otrzymała tytuł producenta roku, a model Puma ST został uznany za najlepszego crossovera.

W tym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną, rozdanie nagród Top Gear odbyło się online. W materiale wideo przygotowanym przez ekipę składającą się z Chrisa Harrisa, Paddy'ego McGuinessa i Freddiego Flintoffa, a także tajemniczego osobnika, znanego również pod pseudonimem The Stig, można było obejrzeć zwycięzców konkursu oraz poznać argumentację ekipy Top Gear.


 

Ford najlepszym producentem na świecie

Nagroda Manufacturer of the Year (Producent Roku) została przyznana marce Ford. Firma została doceniona za innowacyjne podejście do motoryzacji i elektryfikację gamy modelowej. Przedstawiona przez Forda strategia to 14 zelektryfikowanych modeli do końca tego roku. Do 2021 w salonach marki będzie ich już 17.

“Ford nie kopiuje pojazdów elektrycznych i crossoverów. Tworzy samochody, które naprawdę będziemy chcieli...Takie podejście spowodowało, że Fiesta i Focus z łatwością prowadzą w swoich klasach. Co więcej, są jeszcze lepsze dzięki technologii hybrydowej. Ktoś miał dobry rok 2020.” - ogłosił Top Gear podczas przyznawania firmie Ford nagrody Manufacturer of the Year.

„Jestem bardzo dumny, że dwie ważne nagrody przyznało nam znakomite grono dziennikarzy, którzy tworzą rozpoznawalną na całym świecie markę Top Gear. Ford systematycznie powiększa swoją ofertę samochodów zelektryfikowanych. Już teraz w naszych salonach można znaleźć Forda Kugę z trzema rodzajami napędów hybrydowych, a także luksusowego Forda Explorera z hybrydą Plug-In. Co więcej, już wkrótce w ofercie pojawi się w pełni elektryczny SUV Mustang Mach-E. Wszystkie te modele przyczyniły się do nagrody Manufacturer of the Year gdzie Ford został doceniony za innowacyjne podejście do motoryzacji i elektryfikację gamy modelowej.” - powiedział Piotr Pawlak, Prezes i Dyrektor Zarządzający Ford Polska.


 

Ford Puma ST został nagrodzony tytułem Crossover of the Year

“Ford bezwzględnie potwierdził nadejście drugiej generacji Pumy. Podobnie jak Fiesta ma szperę zgłaszającą gotowość do jazdy i pomysłowy bagażnik, co czyni go naprawdę praktycznym samochodem. Do tej pory rynek crossoverów był wypełniony powierzchownie zaprojektowanymi koncepcjami. Wreszcie znalazł się jeden, który ma odpowiednie podejście inżynieryjne. A teraz jest również szybki.” - w ten sposób Top Gear skomentował zwycięstwo modelu Ford Puma ST w kategorii Top Crossover.

Nowy Ford Puma ST został stworzony przez Ford Perfomance i jest pierwszym europejskim SUV-em zbudowanym z myślą o niezwykłych osiągach. Pod jego maską znalazł się 1,5-litrowy silnik Ford EcoBoost z turbodoładowaniem, który zapewnia aż 200 KM i 320 Nm momentu obrotowego. Dzięki temu Ford Puma ST od 0 do 100 km/h przyspiesza w zaledwie 6,7 sekundy! Samochód oferuje cztery tryby jazdy, sportowe zawieszenie, a także aerodynamiczne nadwozie połączone z imponującymi 19-calowymi alufelgami i elementami typowymi dla wzornictwa ST.

Model Puma jest również jednym z pierwszych zelektryfikowanych pojazdów, które Ford wprowadził na rynek w ramach elektryfikacji gamy modelowej. Pod maską nowej Pumy znajduje się zaawansowany układ EcoBoost z 48-woltową instalacją miękkiej hybrydy. Układ ten odzyskuje energię podczas hamowania i wykorzystuje ją przy przyspieszaniu. Dzięki temu samochód jeszcze szybciej reaguje na wciśnięcie pedału gazu, zyskuje dodatkowy moment obrotowy i oferuje zmniejszone zużycie paliwa.

“W ciągu pięciu lat brytyjski oddział Forda sprzedał na swoim rynku 48 300 sztuk Pumy pierwszej generacji. Druga generacja już po 12 miesiącach jest w połowie drogi do poprawienia tego wyniku. Odmiana ST jeszcze bardziej podkręci sprzedaż. W czasie, gdy nasze nerdowskie usta były otwarte z przerażenia, wszyscy inni zaczęli kupować crossovera Forda, na którego czekali.” - dodano w podsumowaniu wyników.


O Ford Motor Company
Ford Motor Company z centralą w Dearborn w stanie Michigan w USA jest globalną marką oferującą samochody i usługi mobilne. Firma zatrudnia około 187 tys. pracowników w zakładach na całym świecie, zajmując się projektowaniem, produkcją, marketingiem, finansowaniem i serwisowaniem całej gamy samochodów osobowych, użytkowych oraz SUV-ów marki Ford i luksusowej marki Lincoln. Rozszerzając swoją działalność, Ford umacnia pozycję lidera w dziedzinie elektryfikacji pojazdów, inwestuje w rozwój mobilności, systemy autonomicznej jazdy oraz usługi dla pojazdów skomunikowanych. Firma świadczy usługi finansowe za pośrednictwem Ford Motor Credit Company. Więcej informacji na temat Forda, produktów firmy oraz oddziału Ford Motor Credit Company na stronie www.corporate.ford.com.
Ford of Europe wytwarza, sprzedaje i serwisuje pojazdy marki Ford na 50 indywidualnych rynkach, zatrudniając około 45 tys. pracowników we własnych oddziałach i łącznie około 58 tys. osób, po uwzględnieniu spółek typu joint venture oraz działalności nieskonsolidowanej. Oprócz spółki Ford Motor Credit Company, usługi firmy Ford of Europe obejmują dział Ford Customer Service Division oraz 18 oddziałów produkcyjnych (12 spółek całkowicie zależnych lub skonsolidowanych typu joint venture oraz 6 nieskonsolidowanych typu joint venture). Pierwsze samochody marki Ford dotarły do Europy w 1903 roku – w tym samym roku powstała firma Ford Motor Company. Produkcja w Europie ruszyła w roku 1911.

Zostaw nam swoje dane

skontaktujemy się z Tobą i dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb

lub
* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe
Oświadczam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną.
Oświadczam, że zapoznałem się z klauzulą informacyjną.
Uprzejmie informujemy, że:
 1. Administratorem Państwa danych osobowych jest DF GRUPA PGD Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Krakowie przy Al. Powstańców Śląskich 22, 30-570 Kraków (dalej zwana Administratorem).
 2. Inspektorem Ochrony Danych jest Krzysztof Bielawski, z którym kontakt możliwy jest pod nr tel. +48 33 4861 986 oraz adresem e-mail iod@holding1.pl .
 3. Państwa dane (imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail) będą wykorzystywane w celu realizacji Państwa zapytania oraz są niezbędne do przedstawienia oferty.
 4. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Z powyższych praw można skorzystać zgłaszając się do Inspektora Danych Osobowych (dane powyżej).
 5. Dane osobowe będą przetwarzane przez 6 miesiące od ostatniej oferty przedstawionej przez Administratora.
 6. Państwa dane osobowe mogą zostać udostępnione następującym podmiotom:
  1. GRUPA PGD Sp. z o.o. Sp.k. Al. Powstańców Śląskich 22, 30-570 Kraków w celu przedstawienia kompleksowej oferty finansowo-ubezpieczeniowej, na podstawie RODO art.6, ust.1, lit. b
 7. Państwa dane mogą być powierzone podmiotom, którym Administrator zleca wykonanie usług wsparcia IT w imieniu i na swoją rzecz.

Jesteśmy częściąholding1
Związek dealerów Rzetelna firma
Naprawa nadwozi PGD Flota PGD Części Sprawdzony niekręcony Mam wypadek
Karta Ratownicza